logo Facebook
i slova jsou činy

Boj o hrad vysílá také Blesk

28. prosince 2017 14:55 / autor: Jan Mrzena

Už několik měsíců běží kampaň prezidentských kandidátů. Zejména Česká televize a Český rozhlas naplňují svou veřejnoprávní roli velkou porcí času ve vysílání svých zpravodajských a publicistických pořadů, ale i předvolebních speciálů, a to na všech svých platformách. Neobvyklý prostor volbám věnuje TV Barrandov (i když pro někoho neobvyklým způsobem hlavně v neobvyklých pořadech své hlavní hvězdy Jaromíra Soukupa). Zásadní pozornost volbám věnuje kreativně také třeba Seznam.cz, Prima, Nova, ale i další mediální domy. Aktuálně se přidal speciály také na svých nejsledovanějších produktech Czech News Center.

Deník Blesk a Blesk Zprávy připravily sérii diskusí a duelů. Debatu s osmi kandidáty (bez Miloše Zemana) odvysílá Blesk hned 2. ledna ve 14 hodin v přímém přenosu z nového studia. Devadesátiminutový pořad bude moderovat Klára Brunclíková a David Vaníček. Následovat budou duely tří kandidátů, kteří mají šanci podle průzkumů prosadit se hlavně v prvním kole volby. Michal Horáček, Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Jiří Drahoš na pozvání do duelů měsíc nereagoval a nakonec je údajně odmítl. Všechny duely doplní také publikum složené z politických osobností, případně expertů. Nabídli jsme účast zástupům všech parlamentních stran. A zapojit se mohou také diváci, a to prostřednictvím dotazů, které mohou psát na Facebook přímo pod živé vysílání,“ říká vedoucí projektu David Vaníček.

Projekt zakončí debata se zástupci parlamentních stran na téma „Co čekáme od hlavy státu“. Blesk ji odvysílá 12. ledna od 12 hodin, těsně před otevřením volebních místností. Během volební soboty pak Blesk nabídne volební studio se vstupy z volebních štábů.